Alkohol

Spożycie alkoholu to często przedmiot rozważań natury moralnej. Kiedy zaś chodzi o łączenie alkoholu ze zdrowiem, wielu badaczy przed stawia poglądy tendencyjne i pełne uprzedzeń. W wielu krajach, na pewno w Europie i w Stanach Zjednoczonych, doradza się stanowcze ograniczenie spożycia alkoholu albo wręcz zrezygnowanie z niego w zupełności.
Jest niewątpliwie prawdą, że nadmierne spożycie alkoholu stanowi zagrożenie dla zdrowia i w krajach uprzemysłowionych jest sprawcą wielu niepotrzebnych zgonów, zarówno jako przyczyna wypadków samochodowych, jak również z tego względu, że odblokowując zahamowania, może prowadzić do podejmowania nadmiernego ryzyka i uciekania się do przemocy. Alkohol zwiększa też prawdopodobieństwo rozwoju raka i marskości wątroby. Nadużywanie alkoholu przez dłuższy czas prowadzi do upośledzenia mózgu i mięśnia sercowego, co powoduje demencję i niewydolność serca i zwiększa ryzyko wystąpienia wylewu.

Witam, mam na imię Michał i na tym blogu chciałbym przekazać Wam wiedzę, którą posiadam na tematy związane ze zdrowiem. Pewien czas temu uzyskałem certyfikat trenera personalnego, otworzyło to pewien rozdział w moim życiu, który chciałbym wam ukazać!