Badanie wydolności fizycznej w Poznaniu – różne metody

Każdy chciałby wiedzieć jaką sprawność i wydolność fizyczną ma jego organizm. Dlatego też istnieje kilka podstawowych metod na przeprowadzenie tego rodzaju zadania. Do najpopularniejszych należą test coopera oraz margarii. Każde badanie wydolności fizycznej Poznań ma swoje plusy jak i minusy.

Test Coopera
Jest to najprostszy test pozwalający na sprawdzenie podstawowej wydolności organizmu. Podczas jego przeprowadzania osoba badana biegnie przez 12 minut po płaskim terenie. Dystans uzyskany przez osobę badaną jest porównywany ze specjalnie przygotowaną tabelą. Najważniejszą zaletą tego testu jest fakt, że nie wymaga on żadnych specjalnych urządzeń. Wystarczy tylko bieżnia.

Test Margarii
Test ten przeprowadza się z dwóch podejść. Przy pierwszym podejściu przez 6 minut należy wchodzić na 40 centymetrowy stopień w tempie 15 wejść na minutę. Następuje mierzenie pulsu. Później wykonywana jest druga próba tym razem w tempie 25 wejść na minutę. Uzyskane wyniki są podstawiane do specjalnego wzoru, który pozwala porównać sprawność fizyczną z innymi osobami. Test ten jest również bardzo prosty do wykonania.

Witam, mam na imię Michał i na tym blogu chciałbym przekazać Wam wiedzę, którą posiadam na tematy związane ze zdrowiem. Pewien czas temu uzyskałem certyfikat trenera personalnego, otworzyło to pewien rozdział w moim życiu, który chciałbym wam ukazać!